ثبت و پیگیری سفارش

بله ، برای هرگونه خرید از بابیران باید عضو باشید.
بلی، در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش‏‌هایی که در ساعت‏‌های غیرکاری ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت‌‏های کاری روز بعد و با اولویت بالاتر نسبت به سفارشات روز بعد انجام خواهد شد.
بله ، با دانلود اپلیکیشن اندروید و IOS بابیران می توانید در قسمت چت گرام کالایی را که موجود نیست سفارش دهید.
بلی، امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی وجود دارد ، با شماره گیری شماره های ۰۴۱-۳۴۲۱۶۶۶۶ و ۰۴۱-۳۴۷۶۷۰۳۰ می توانید به صورت تلفنی سفارش بدهید.
اگر اپلیکیشن اندروید و IOS بابیران را نصب کرده باشید پیگیری سفارش به صورت گرافیکی برای شما مقدور است ،و یا با ارسال ایمیل به poshtiban@babiran.net یا تماس با شماره تلفن های ۰۴۱-۳۴۲۱۶۶۶۶ و ۰۴۱-۳۴۷۶۷۰۳۰ می توانید از وضعیت ارسال سفارش خود مطلع شوید.
هنگامی که کالایی بازپس فرستاده ‏شود، پس از کارشناسی و تایید واحد خدمات پس از فروش، هماهنگی لازم برای استرداد مبلغ سفارش با مشتری به عمل آمده و تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری مسترد خواهد شد.

چگونگی ارسال سفارشات

در سرتاسر کشور سفارش‌‏ها با پست پیشتاز ارسال می‌‏شوند . شهرتبریز: تحویل اکسپرس رایگان ویژه سفارش‌هایی است که محل تحویل آنها تبریز است و فقط شامل سفارش‏‌هایی با ارزش بیش از یکصد هزار تومان می‌شود. سفارش‌‌‌‏هایی با ارزش کمتر از یکصد هزار تومان نیز توسط مامور تحویل سفارش بابیران تحویل ولی مشمول هزینه ارسال می‌‏شوند.
اگر اپلیکیشن اندروید و IOS بابیران را نصب کرده باشید در قسمت چت گرام زمان دقیق ارسال برای شما فرستاده می شود در غیر اینصورت با ارسال ایمیل به poshtiban@babiran.net یا تماس با شماره تلفن های ۰۴۱-۳۴۲۱۶۶۶۶ و ۰۴۱-۳۴۷۶۷۰۳۰ می توانید از زمان دقیق تحویل سفارش خود آگاه شوید.
سفارشاتی که در شهر تبریزاست، در همان روز نیز به صورت اکسپرس قابل ارسال می باشد. ارسال معمولی در شهر تهران ۲۴ تا ۴۸ ساعت ودر سایر نقاط کشور بین یک تا پنج روز کاری می باشد.
اگر اپلیکیشن اندروید و IOS بابیران را نصب کرده باشید پیگیری سفارش به صورت گرافیکی برای شما مقدور است ،و یا با ارسال ایمیل به poshtiban@babiran.net یا تماس با شماره تلفن های ۰۴۱-۳۴۲۱۶۶۶۶ و ۰۴۱-۳۴۷۶۷۰۳۰ می توانید از وضعیت ارسال سفارش خود مطلع شوید.

خدمات پس از فروش

خیر، گارانتی تعویض ، همراه سفارش و از طریق قسمت چت گرام در اپلیکیشن و ایمیل و یا تماس تلفنی برای شما ارسال می شود.
با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق چت گرام یا تلفن یا ارسال ایمیل از طریق صفحه تماس با ما) کارشناسان بابیران در اسرع وقت مشکل شما را پیگیری می نمایند.
با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق چت گرام یا تلفن یا ارسال ایمیل از طریق صفحه تماس با ما) در صورت وجود این مغایرت قطعا کالای شما تعویض شده و یا مبلغ آن پس از بازگرداندن کالا عودت داده می شود .